Ciekawe miejsca,  Noclegi

Pierwszy nocleg z Airbnb w Bergamo

Niedawno po raz pierwszy miałam okazję spróbować noclegu z portalu Airbnb. Kiedy dawno temu usłyszałam o takiej formie spania w mieszkaniach innych ludzi, dość sceptycznie do tego podchodziłam. No bo jak tak można spać nie w hotelu/hostelu czy pensjonacie. Z czasem jednak portal stał się co raz bardziej popularny, a dostępne mieszkania - w lokalizacjach do pozazdroszczenia - stały się bardzo atrakcyjne. Teraz Airbnb jest bardzo popularne, więc i ja postanowiłam w końcu z niego skorzystać przy okazji pobytu w Bergamo.

Cena studio, które wybraliśmy była tak na prawdę taka sama jak cena pokoju w hotelu, który znaleźliśmy na Bookingu. Jednak największą różnicę robiła lokalizacja oraz standard wykończenia, który był o niebo lepszy w Airbnb. Po wejściu do mieszkania od razu dało się zobaczyć nienaganną czystość i fajny standard, dokładnie tak jak na zdjęciach na portalu. Znaleźliśmy tutaj wszelki potrzebny sprzęt i akcesoria niezbędne w każdym domu. Bardzo miłym zaskoczeniem były dla nas przekąski zostawione przez właściciela, z których spokojnie mogliśmy zrobić sobie śniadanie następnego dnia oraz napoje w lodówce (w tym piwko i winko). Na stole natomiast zastaliśmy przewodnik po Polsku (!) oraz mapki Mediolanu - bardzo miły gest!

Lokalizacja mieszkania była na prawdę przystępna. Owszem, mogliśmy znaleźć coś jeszcze tańszego, ale wtedy wchodziłyby w grę opcje poza ścisłym centrum i więcej czasu spędzilibyśmy na dojazdach. Tutaj wystarczyło, że wyszliśmy z kamienicy, a już byliśmy w centrum, gdzie dookoła były sklepy, przystanki, restauracje i inne atrakcje.

Widok z naszego balkonu też nam się spodobał, zobaczcie sami na poniższych zdjęciach! W weekendy miasteczko tętni życiem, oczywiście zdawaliśmy sobie sprawę, że taka lokalizacja wiąże się z tym, że może być głośno. Cudów nie ma. Grupka bardzo głośnych Hiszpanów akurat upodobała sobie miejsce pod naszymi oknami. Dosłownie do 4 nad ranem bawili się przednio 🙂 a od 6 zaczęły jeździć bardzo głośne maszyny czyszczące ulice. Ale nauczka jest i pierwsze o czym będę pamiętać przy następnym wyjeździe to zatyczki do uszu. Mimo wszystko nie zamieniłabym tej lokalizacji na inną, no może na Citta Alta - ale tam to już są ceny bardzo wygórowane.

Kontakt z właścicielami był bardzo dobry, zakwaterowanie i wykwaterowanie przebiegło bez większych problemów, więc z pewnością przy najbliższej okazji skorzystamy po raz kolejny z Airbnb. Przed wyborem konkretnego mieszkania, polecamy sprawdzić komentarze oraz dokładną lokalizacje na Google Maps i Street View.

Jeśli chcecie tak jak ja po raz pierwszy skorzystać z Airbnb, zapraszam Was serdecznie do skorzystania z tego linka, dzięki niemu dostaniecie 100 zł na swoją podróż, a ja zyskam 50 zł, gdy z niej wrócicie.

Apartament o którym mowa w poście to TOP SUITES - CITY CENTER - XX SETTEMBRE

193 zł za noc*

*cena oczywiście podana na moment publikacji tego posta.

Krótki vlog z pobytu w Bergamo, gdzie również zobaczycie mieszkanie: