Podróże,  Polska,  śląskie

5 miejsc w województwie śląskim, które musisz odwiedzić tej wiosny

Moim zdaniem tegoroczna wiosna należy do najpiękniejszych! Kiedy w końcu na dworze zrobiło się ciepło i dookoła przyroda zaczęła budzić się do życia, grzechem jest siedzenie w domu. Nie trzeba jeździć daleko, aby docenić otaczające nas piękno natury. W dzisiejszym poście o 5-ciu miejscach w województwie śląskim, do których musicie się wybrać tej wiosny!

 

Park Śląski

Park Śląski to najbliższe mi miejsce, nie tylko dlatego, że mieszkam niedaleko niego, ale również dlatego, że mam wiele wspomnień z dzieciństwa z nim związanych. W Parku znajduje się wiele atrakcji, począwszy od Ogrodu Zoologicznego, Legendii, Planetarium, Parku Etnograficznego, a skończywszy na kultowej kolejce linowej Elce. Moim ulubionym miejscem jest Rosarium, szczególnie w okresie kwitnienia róży. Zapach kwiatów jest powalający. Poza tym jest tam wiele terenów zielonych, często mają tam miejsce treningi jogi, czy shinkendo. W parku znajduje się wiele udogodnień dla aktywnych, jest tutaj wiele ścieżek rowerowych i dla rolkarzy, a do tego na niedawno otwartym Stadionie Śląskim odbywają się imprezy sportowe. Jedynym minusem tego miejsca jest to, że jest ono bardzo popularne, szczególnie w weekendy, więc niestety są tutaj tłumy.

 

 

 

Śląski Ogród Botaniczny

Śląski Ogród Botaniczny znajduje się w Mikołowie, a już sama droga dojazdowa jest bardzo urokliwa. Na dość rozległym terenie możecie zobaczyć wiele ciekawych roślin z całego świata. Super jest to, że każda z nich podpisana jest tabliczką, więc dokładnie będziecie mogli wiedzieć, co podziwiacie. To na co możecie liczyć, to na pewno spokój. Byłam tu kilka razy i za każdym razem nie było wielu ludzi. Jest tu dużo ławeczek, na których można przysiąść, kawiarnia i sporych rozmiarów plac zabaw znajdujący się na uboczu. Wstęp do ogrodu jest bezpłatny. Czasami mają tutaj miejsca różnego rodzaju wystawy na świeżym powietrzu oraz sympozja naukowe.

 

 

 

 

Ogrody Kapias

O Ogrodach Kapias poświęciłyśmy cały osobny wpis w lipcu dwa lata temu - możecie przeczytać go tutaj. Wiosną musi być tam równie pięknie, więc jak najbardziej polecamy to miejsce na wiosenny spacer. Szczerze mówiąc, sama myślę, aby wybrać się tam po raz kolejny, bo uwierzcie ogrody pokazowe zrobią na Was wrażenie. Jestem ciekawa, czy od tego czasu zaszły tam jakieś zmiany.

 

Paprocany

Paprocańskie jezioro w Tychach, to kolejna popularna miejscówka wśród Ślązaków. Całkiem niedawno główny pomost został odnowiony i teraz można tam posiedzieć na super długich drewnianych ławkach. Do tego lody w kawiarni nieopodal robią ogromną furorę, bo kolejki do nich są za każdym razem zadziwiające. Dla tych bardziej aktywnych, są do wypożyczenia rowerki wodne, na których można wypłynąć na środek jeziora i złapać trochę więcej słońca odbijającego się od spokojnej tafli wody. To też idealne miejsce na rowerową wycieczkę.

Pszczyna

Ostatnim miejscem w naszym zestawieniu jest Pszczyna, o której też pisałam jakiś czas temu tutaj. Dla mnie to idealne miejsce na piknik, ze świecą szukać drugiego takiego widoku w województwie śląskim. Pałac i staw prezentują się doskonale. Na trawie jest dużo miejsca, aby usiąść i coś pysznego przegryźć. Oprócz tego, to również doskonałe miejsce na spacer wśród starodrzewia otaczającego kompleks pałacowy. Warto też dotrzeć do zagrody z żubrami, gdzie można podziwiać te piękne zwierzęta.

 

Dodalibyście jeszcze jakieś miejsce do tej listy? Jestem bardzo ciekawa, piszcie w komentarzach.