Europa,  Podróże,  Włochy

Genua – portowe miasto godne odwiedzenia

Przenieśmy się na chwilę do Ligurii - jednego z włoskich regionów, który utkwił na długo w mojej pamięci za sprawą Cinque Terre. Będąc w Ligurii nie wolno ominąć jej stolicy, a zarazem największym portem morskim we Włoszech.

Czym Was zaskoczy Genua? Z pewnością bardzo wąskimi, ciemnymi uliczkami, pnącymi się mocno pod górę! Więc przygotujcie się na niezły wycisk i wspinaczkę 🙂

Oczywiście oprócz portu, jak już wspomniałyśmy największego w kraju, jak w każdym włoskim mieście najważniejsza jest Katedra św. Wawrzyńca, w której podobno spoczywają szczątki Jana Chrzciciela. Sama katedra wizualnie przypomina tę ze Sieny.

Musicie też przespacerować się najsłynniejszą ulicą w Genui, czyli Via Garibaldi, gdzie znajdują się liczne zabytkowe budynki i pałace w tym Pałac Doria - Tursi, Pałac Biały oraz Czerwony. Wszystkie te zabytki sprawiły, że Via Garibaldi znalazła się na liście UNESCO.

Kolejnym miejscem wartym uwagi jest też dom Krzysztofa Kolumba zlokalizowany na Placu Dantego. Obecnie mieści się tu muzeum poświęcone życiu tego wielkiego odkrywcy, który pochodził właśnie z Genui.

Dla rodzin niewątpliwą atrakcją będzie drugie co do wielkości akwarium w Europie. Zostało otwarte z okazji 500 rocznicy odkrycia Ameryki przez jednego z najsłynniejszych mieszkańców Krzysztofa Kolumba. Akwarium jest ogromne, można w nim podziwiać wiele gatunków zwierząt morskich. Jeśli jedziecie z dziećmi jest to obowiązkowy punkt do odwiedzenia.

Koniecznie zajrzyjcie także do jednej z genueńskich piekarni i skosztujcie pysznej foccaci, nigdzie we Włoszech nie jadłyśmy lepszej! Możecie wybrać tradycyjną, albo z różnymi dodatkami, takimi jak suszone pomidory, czy pyszne oliwki.