Europa,  Hiszpania,  Podróże

Najładniejsze plaże na Gran Canarii

Przed Wami kolejny post o Gran Canarii. Tym razem lista plaż, które udało mi się odwiedzić podczas pobytu na tej wyspie w tym roku.

Plaża w Puerto de Mogan

Plaża w uroczej miejscowości Puerto de Mogan jest dość wąska, można tutaj korzystać zarówno z leżaków jak i położyć się bezpośrednio na brunatnym piasku. Byłam tam w drugiej połowie czerwca i nie było zbyt wielu ludzi. Turyści raczej ciągną w stronę portowej części miasteczka, która jest najbardziej urokliwa.

Plaża w Puerto Rico

Szeroka i piaszczysta plaża w Puerto Rico w południowej części Gran Canarii to idealne miejsce na plażowanie. Łagodne zejście do oceanu, bogata infrastruktura oraz bliskość sklepów i restauracji sprawiają, że chce się tutaj zostać cały dzień.

Plaża Maspalomas

Plaża tuż przy rezerwacie przyrody wydm w Maspalomas to wielokilometrowe połacie złotego piasku. Raj zarówno dla osób, które szukają rozrywek w pobliskich kurortach, jak i tych, którzy szukają wypoczynku na bardziej odosobnionych odcinkach. Niech Was nie zdziwi tutaj widok naturystów, którzy szczególnie upodobali sobie ten zakątek.

Plaża Punta de las Burras

To właśnie przy tej plaży znajdował się hotel Dunas Don Gregory, w którym nocowaliśmy. Plaża dużo mniej zatłoczona, niż niedaleko położona Playa del Ingles. Znajdują się na niej leżaki z wcześniej wspomnianego hotelu (ok. 8 euro za dzień za komplet parasol + 2 leżaki). Łagodne wejście do oceanu. Przy większych wiatrach nieopodal można skorzystać z windsurfingu.

Plaża Canteras w Las Palmas

Plaża Canteras w stolicy wyspy - Las Palmas, zrobiła na mnie najmniejsze wrażenie. Była zatłoczona, piasek wyglądał na brudny, a sąsiedztwo z tak dużym miastem nie pomagało w uczuciu kameralności, które sobie cenię w takich miejscach. Na pewno można tutaj skorzystać z uroków sportów wodnych takich jak surfing czy windsurfing.

Plaża w Puerto de las Nieves

Jedyna kamienista plaża w tym zestawieniu to ta w Puerto de las Nieves. Znajduje się w północno-zachodniej części wyspy. Sąsiaduje z portem, z którego odpływają promy na pobliską Teneryfę. Jeśli bardzo nie lubicie leżenia na kamieniach, to można skorzystać z drewnianych pomostów. Widoki na biało-niebieskie budynki tego portowego miasteczka sprawiają, że jest to wyjątkowe miejsce.

Plaża Amadores

Na sam koniec, najpopularniejsze plaża na Gran Canarii - plaża Amadores, której nazwę można przetłumaczyć na plażę Kochanków. Mimo otaczających ją ogromnych hoteli, plaża jest spokojna, ponieważ nie zezwala się tutaj na głośne puszczanie muzyki czy granie w piłkę. Wokół znajdują się sklepiki i restauracje pod zadaszeniem, które chroni przed promieniami słonecznymi. Jest to bardzo przyjemne miejsce do obserwowania zachodu słońca, które chowa się za sąsiadującą Teneryfą. Najlepiej udajcie się na skały po lewej stronie zatoki, stąd jest najlepszy widok.