Dominikana,  Podróże,  Świat

Wioska artystów – Altos de Chavón

Około 80 km dzieli Altos de Chavón od Punta Cana. Warto się tam wybrać i spędzić cały dzień, aby na spokojnie zobaczyć i nacieszyć się śródziemnomorskim klimatem - ponieważ w takim stylu właśnie to miasteczko zostało zbudowane. Lokalne biura podróży organizują wyjazd do Altos de Chavón łącznie z rejsem na wyspę Saona. Z takiej właśnie opcji skorzystałyśmy, chociaż muszę przyznać, że z przyjemnością spędziłabym tam trochę więcej czasu.

Będąc w Altos de Chavón, który jest swoistego rodzaju skansenem, nie sposób ominąć amfiteatru, fontanny z ciekawymi zdobieniami oraz muzeum archeologicznego. Z tarasów widokowych możemy zobaczyć rzekę Chavón, która otoczona zielenią płynie spokojnym nurtem. W sercu miasteczka znajduje się również uroczy kościółek św. Stanisława, gdzie bardzo często młode pary decydują się na zawarcie małżeństwa. To co nas zadziwiło, było to, że w miasteczku było bardzo dużo kotów 🙂 Jak widać upodobały sobie to miejsce i sami mieszkańcy muszą o nie bardzo dbać.

Altos de Chavón to również mekka artystów, którzy kupili lub wynajmują tutaj pokoje. Nie ma się co dziwić, ponieważ w tak urokliwe miejsce musi sprzyjać tworzeniu i o nadejście weny nie musi być trudno.  Prace artystów są sprzedawane w kilku galeriach, które znajdują się na terenie miasteczka. Są też atrakcje dla bardziej aktywnych ludzi, a mianowicie niedaleko jest jedno z najlepszych na świecie pól golfowych, gdzie można spróbować swoich sił w tym sporcie.