Dania,  Europa,  Podróże

Wizyta w zoo w Kopenhadze – Fotorelacja

Zoo w Kopenhadze znajduje się w dzielnicy Frederiksberg i jest jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych w Europie. Na dość rozległym terenie zamieszkuje ponad 3 tysiące zwierząt. Zaraz przy wejściu można wspiąć się na drewnianą wieżę, z której roztacza się przepiękny widok nie tylko na zoo, ale również na otaczającą okolicę.

Den Arktiske Ring

Najciekawszą, naszym zdaniem, częścią tej atrakcji turystycznej jest obszar ze zwierzętami z pierścienia arktycznego. Podziwiać tu można takie gatunki jak renifery, pingwiny, czy foki jednak "gwoździem programu" jest wybieg niedźwiedzi polarnych. Będziecie mogli zobaczyć nie tylko niedźwiedzie wygrzewające się w słońcu, ale również podziwiać je z przeszklonego tunelu, który znajduje się pod ich wybiegiem. Przepływający nad głowami miś polarny jest niesamowity, czasami niedźwiedź staje na tunelu - można w tedy zobaczyć na wyciągnięcie ręki jak wielkie mają pazury.

Warto także odwiedzić słoniarnie, którą zaprojektował znany brytyjski architekt - Norman Foster, szympansy, czy rzadko spotykanego w ogrodach zoologicznych diabła tasmańskiego. Pobyt w zoo to dobry pomysł na ciekawe popołudnie z rodziną. Dzieciaki połączą przyjemne z pożytecznym i dowiedzą się nowych rzeczy związanych ze światem przyrody. Będą mogły również wejść w bardziej bezpośrednią interakcję ze zwierzętami w mini zoo.

Po lub przed wizytą w ogrodzie zoologicznym można podejść do uroczego parku, który znajduje się tuż obok i urządzić sobie tam piknik, jak mają w zwyczaju Duńczycy.