dolnośląskie,  Podróże,  Polska

Wrocław – pomysł na udany weekend

Stolica Dolnego Śląska jest jednym z ładniejszych miast w naszym kraju. Odpowiedź na pytanie, czy warto wybrać się tam na weekendowy wypad jest oczywista. Jakie są obowiązkowe punkty na mapie zwiedzania?

Oto nasze propozycje:

Wrocławskie Zoo – Wrocławski Ogród Zoologiczny jest super miejscem nie tylko dla rodzin z dziećmi. Uwierzcie, że można się tam świetnie bawić podglądając życie mieszkańców zoo. Możecie trafić na porę karmienia np. kotików, które dla kilku smakołyków potrafią zrobić wiele. Nam spodobały się zażywające kąpieli niedźwiedzie himalajskie oraz słodkie surykatki. Niedawno otwarto też Afrykarium (do którego się wkrótce wybieramy) więc aby zobaczyć wszystko warto poświęcić większą część dnia na to miejsce.

Hala Stulecia wraz z Parkiem Szczytnickim - wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest jednym z ulubionych miejsc mieszkańców. Przychodzą tu pary, rodziny z dziećmi, rozkładają się na trawie w okolicach fontanny i relaksują.

 

 

Ogród Japoński jest położony na terenie Parku Szczytnickiego, zaraz obok wspomnianej wyżej Hali Stulecia. Warto się tam wybrać ze względu na wspaniałe aranżacje. Jest mnóstwo mostków, jeziorek, ławeczek. Bardzo romantyczny klimat.

 

Rynek Starego Miasta sprawia europejskie wrażenie. Latem kiedy otwierane są ogródki letnie, plac tętni życiem. Jest to jeden z ładniejszych rynków w polskich miastach, według mnie przebija nawet uznawany za najpiękniejszy w Europie rynek krakowski.

 

Pokaz multimedialnej fontanny przy Hali Stulecia jest to jedna z tych atrakcji, których nie można przegapić! Na pokaz najlepiej wybrać się wieczorem, muzyka, kolorowe światła i taniec fontann, jest wtedy najbardziej zjawiskowy! Potem oczywiście czeka was jazda autobusem pełnym ludzi, ale to też atrakcja, polecamy zjawić się wcześniej by zająć najlepsze miejscówki. Tym bardziej jeśli planujecie przyjechać samochodem, bo parking jest wtedy wypchany po brzegi. Harmonogram pokazów na sezon 2015 znajduje się na oficjalnej stronie wrocławskiej atrakcji.

Panorama Racławicka - jedna z rzeczy, które będąc we Wrocławiu trzeba zobaczyć. Obraz ukazuje przebieg bitwy pod Racławicami, znajduje się on w Rotundzie przy Muzeum Sztuki i przyciąga turystów z całego świata. Bilet do Panoramy Racławickiej upoważnia także do zwiedzenia Muzeum Narodowego i Muzeum Etnograficznego.

 

Ostrów Tumski wraz z ogrodem botanicznym jest najstarszą dzielnicą miasta, leżącą na wysepce na którą prowadzi zabytkowy most Tumski, na którym pełno kłódek miłości. Jest to spokojne miejsce, gdzie znajdziecie zabytki architektury sakralnej. Znajduje się tutaj Archikatedra Wrocławska. W dzielnicy znajduje się też piękny ogród botaniczny, warty zobaczenia ze względu na różnorodne i różnobarwne kwiaty oraz roślinność z egzotycznych zakątków świata.

Przejażdżka zabytkowym tramwajem jest niemałą atrakcją dla najmłodszych. Wycieczka trwa około 2 h podczas których przejeżdża się w pobliżu największych atrakcji miasta. Trasa rozpoczyna się pod Teatrem i kończy na Starym Mieście.

 

Szlakiem krasnali, czyli poszukiwanie małych ludków – szukanie krasnoludków nie jest wcale takim łatwym zadaniem, maluchy ukryte są w różnych zakamarkach miasta. Szukanie krasnali to wspaniała zabawa dla każdego i z pewnością wywoła uśmiech na nie jednej twarzy.

 

Wieczorna uczta na zakończenie intensywnego dnia, w jednej z restauracji ukrytych w wąskich uliczkach Starego Miasta jest niezwykle relaksującym doznaniem, zwłaszcza w tak pięknych okolicznościach.